استفاده شما از فروشگاه اینترنتی فروشگاه فرش آنلاینز و سفارش فرش از این فروشگاه به معنی موافقت کامل شما با شرايط و ضوابط ذیل تلقی می‌شود:

خرید فرش از فروشگاه اینترنتی فرش آنلاینز بر مبنای قوانین و آئین نامه‌های موجود در مورد تجارت الکترونیک ایران و با رعایت کامل تمام قوانین جمهوری اسلامی ایران صورت می‌پذیرد.

خدمات، محتویات و محصولات این وبسایت براى استفاده مصرف‌کنندگان نهایی انواع فرش در سراسر کشور عرضه شده است. مالکیت معنوی اطلاعات موجود در وبسایت فروشگاه فرش آنلاینز به مالک سایت تعلق دارد و هر گونه سوء استفاده از اين اطلاعات پيگرد قانوني خواهد داشت. هرگونه استفاده از محتويات وبسایت فروشگاه فرش آنلاینز فقط با اطلاع قبلی و اجازه کتبی مسئولین فروشگاه فروشگاه فرش آنلاینز امکان‌پذیر است. براى اخذ اجازه کتبی لطفا به يکی از روش‌های ذکر شده در بخش “تماس با ما” مراجعه کنید.

اطلاعات ارائه شده درباره فرش های عرضه شده در فروشگاه فرش آنلاینز، ترجمه اطلاعات مربوطه از تولیدکننده اصلی و پایگاه‌های خبری معتبر است. پایگاه فروشگاه فرش آنلاینز هیچ مسئوليتي در قبال اطلاعات و محتوای مبهم يا خطاهای نگارشی پذیرا نیست و خود را به بروزآوری مداوم اطلاعات و محتويات متعهد می‌داند.

كاربران متعهد هستند که در دسترسی به وبسایت فروشگاه فرش آنلاینز مقاصدی خارج از حوزه سفارش اینترنتی کالا را دنبال نکنند.

كاربران هنگام سفارش فرش ملزم هستند اطلاعات صحيح، به روز و کامل خود را در پایگاه اطلاعاتی فروشگاه فرش آنلاینز درج کنند. بديهی است کاستی یا نادرستی اطلاعات مانع تکمیل درست و به موقع سفارش خواهد شد.

فروشگاه فرش آنلاینز هيچ گونه مسئوليتي را در رابطه با کارکرد پایگاه که می‌تواند ناشى از عواملی که خارج از سیطره مدیریت این پایگاه هستند (مانند نقص اينترنت، مسائل مخابراتى، تجهیزات سخت افزاری و غيره) نمی‌پذیرد.

ارتباط پایگاه فروشگاه فرش آنلاینز با کاربران فقط از طریق farshonlines.com برقرار است و فقط با استفاده از اطلاعاتی که کاربران در سایت درج کرده‌اند (مانند نشانی، تلفن و …) صورت می‌پذیرد.

سفارش‌ بعد از ثبت باید توسط کارشناسان فروش سایت تایید شود و امکان تایید یا تایید نکردن سفارش، طبق قوانین سایت فروشگاه فرش آنلاینز توسط این کارشناسان وجود دارد. اگر فرشی در سایت با مبلغ صفر ریال یا عددی غیر منطقی که توسط سیستم به صورت خودکار پردازش شده باشد، ثبت و خریداری شود، براساس قوانین سایت، امکان باطل شدن سفارش وجود دارد.

شرایط بیمه برای مرسولات و تعهدات آنها
در حال حاضر مرسولات پست پیشتاز،کالارسانان چاپار و تیپاکس که فروشگاه ارزش آن را تعیین نموده، شامل بیمه می‌شوند. پرداخت غرامت شامل 2 مورد آسیب‌دیدگی و مفقودی است.

شرایط استفاده از بیمه کالا
هنگام دریافت فرش از مامورین شرکت های پست،چاپار و تیپاکس ابتدا بسته بندی فرش خود را باز کرده و بعد از اطمینان از صحت و سلامت کالا، رسید تحویل کالا را امضا کرده و سپس کالا را تحویل بگیرید.

در صورتی که فرش شما آسیب دیده باشد باید 5 کار را انجام داده تا بتوانید از بیمه  مبلغ خسارت فرش را دریافت کنید:

  1. فرش را  از مامورین تحویل نگرفته و رسید امضا نکنید.
  2. عکس فرش را گرفته و در گوشی خود ذخیره کنید.
  3. به مامورین تذکر دهید که با توجه به اینکه فرش شما بیمه بوده و در حال حاضر آسیب دیده، میبایست صورت جلسه ای تنظیم و به امضای  خود و مامورین مربوطه برسد.
  4. کد رهگیری مرسوله و صورت جلسه برای پیگیری غرامت از بیمه کالا را  حفظ و نگهداری کنید.
  5. با پشتیبانی شرکت مورد نظر تماس گرفته، به واحد خسارات وصل شوید و موضوع را اعلام کنید تا مشمول دریافت بیمه کالا شوید.

در صورت انجام  موارد بالا بعد از طی شدن روند اداری مبلغ بیمه به حساب شما واریز خواهد شد و در صورت عدم رعایت شرایط فوق ، مسئولیتی متوجه فروشگاه نخواهد بود.

شرایط عمومی تحویل فرش
تحویل سفارش‌ها از طریق روشهای موجود در سایت امکان پذیر خواهد بود؛ در صورتی که مشتری روش ارسال دیگری را انتخاب کند، شرکت تحویل سفارش به باربری انتخاب شده توسط مشتری را کارگزاری کرده و شماره بارنامه را به اطلاع مشتری می‌رساند. بدیهی است مسئولیت آسیب یا مفقودی تمام یا بخشی از سفارش در باربری انتخاب شده، بر عهده مشتری است و هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

در صورت موجود بودن کالا در انبار فرش آنلاینز، ارسال کالا نهایتا تا 3 روز کاری انجام خواهد گرفت و در صورت عدم وجود کالا در انبار فرش آنلاینز فرش انتخابی در 14 روز کاری تحویل مشتری خواهد شد.

شرایط تحویل فرش در تهران
تحویل فوری با پیک:
یکی از روش‌های تحویل سفارش‌ در شهر تهران به صورت فوری و از طریق پیک است. در صورت انتخاب این روش، مسئولیت فرش ارسالی تا زمان تحویل به دست مشتری بر عهده فروشگاه فرش آنلاینز خواهد بود. فروشگاه فرش آنلاینز ملزم است تا سفارش شما را سالم درب منزل تحویل دهد.

تحویل درب انبار شرکت:
روش دوم دریافت سفارش در تهران، از طریق تحویل حضوری درب انبار شرکت است. در این صورت نیاز است تا فرد سفارش‌دهنده همراه با کارت ملی به انبار شرکت مراجعه کرده و فرش خود را تحویل بگیرد.
این امکان برای سفارش‌دهنده وجود دارد تا شخص ثالثی را برای دریافت فرش خود انتخاب کند که در این صورت لازم است فرد معرفی شده همراه با کارت ملی به انبار شرکت مراجعه کرده و فرش را تحویل بگیرد.
توجه کنید که در صورت انتخاب روش دوم، یعنی تحویل درب انبار شرکت و ارسال شخص ثالث از جمله دوستان و آشنایان و پیک، مسئولیت فروشگاه فرش آنلاینز تا زمان تحویل فرش درب انبار شرکت بوده و این شرکت هیچ مسئولیتی در قبال بازشدگی فرش از زمان تحویل تا رسیدن کالا به دست شما ندارد.

شرایط و خدمات فروش
از نظر حقوقی، در معاملات وبسایت فروشگاه فرش آنلاینز ، مالک سایت، به عنوان فروشنده و کاربر اینترنتی سفارش‌دهنده به عنوان خریدار تلقی می‌شوند.

خدمات پس از فروش
شرایط خدمات پس از فروش هر فرش در قسمت توضیحات آن ذکر شده است. در صورت عدم ذکر شرایط گارانتی در قسمت توضیحات فرش، به این معنی است که فروشگاه فرش آنلاینز خدمات پس از فروشی برای آن فرش ندارد.

شرایط ارجاع و تعویض فرش
در صورتی که فروشنده به دلایلی که خارج از اراده او است، توان تحویل فرش را در موعد مقرر نداشته باشد و طرفین درباره یک موعد جدید به توافق نرسند، خریدار حق دارد بدون هیچگونه هزینه‌ای سفارش را فسخ کند.

هرگونه نقص یا عیب فنی به عهده شرکت گارانتی‌دهنده فرش است و در صورتی که فرش بدون گارانتی باشد، فروشگاه فرش آنلاینز هیچ تعهدی بابت تعویض، تعمیر یا مرجوعی فرش ندارد.

در صورتی که فرش بدون گارانتی باشد، فروشگاه فرش آنلاینز هیچ تعهدی بابت تعویض، تعمیر یا مرجوعی فرش ندارد.